چاپ متالایز و گسترش امپراطوری فروش

خوشبختانه امروزه مدیران صنایع مختلف در کشور به این باور رسیده اند که تاکید صرف بر روی کیفیت محصول نمی تواند در بازار پررقابت کنونی چاره ساز باشد و بسته بندی و تبلیغات جز لاینفک در ارائه محصول به بازار هستند.

نمایش گرافیکی متمایز و چشم نواز بسته بندی محصول یک نمود بیرونی ثابت و مهم برای معرفی محصول به مشتریان به شمار می رود و در واقع به عنوان بیلبورد تبلیغاتی محصول یکی از اسرار کارآمد در زمینه تبلیغ حرفه ای محصول است و احساس کیفیت بالاتری از محصول را در نظر خریدار القا می کند.

ماموریت مجتمع چاپ و بسته بندی ماتریس با اهمیت دادن به این نکته که “کالاهای ارزشمند سزاوار بسته بندی نفیس تر می باشد ” ایجاد بستر مناسب جهت ارائه محصولات مشتریان به بازار با بهترین و مدرنترین بسته بندی می باشد. به این ترتیب مشتریان می توانند روی بسته بندی سرمایه گذاری کنند و محصولاتشان را با روشهای نوین چاپ بهتر ارایه دهند.

در اقیانوس بیکران رقابت و همراه با افزایش سطح انتظار مشتریان چاره ای جز متمایز کردن محصولات در نظر خریدار نمی ماند و یکی از این راهها استفاده از روش متالایز بر روی جعبه و کارتن می باشد .

فیلم های متالایز فیلم های پلیمری هستند با ظاهری فلزی شبیه به فویل آلومینیوم که از نظر وزنی و هزینه کاهش یافته است ، آلومینیوم حرارت داده شده و تحت خلاً تبخیر می گردد و در نهایت این ماده متراکم شده بر روی فیلم پلیمری سرد در نقطه پائینتر از بخار فلز پوشش داده می شود و به مراتب نازکتر از فویل فلزی و در حدود ۵/۰ میکرومتر می باشد که به مرور زمان تغییر رنگ پیدا نمی کند و پس از لمینت کردن این پوشش برروی مقوای درخواستی مشتری (در سایز ، گرماژ و نوع های مختلف ) آماده چاپ می باشد و بوسیله دستگاه چاپ هفت رنگ CX102 و با مرکب های مخصوص چاپ یووی در مجتمع چاپ و بسته بندی ماتریس فرایند چاپ انجام می پذیرد و با توجه به مجهز بوده این مجتمع به قسمت کارتن سازی لمینتی از پوستر های متالایز شده علاوه بر جعبه سازی در بخش کارتن سازی هم می توان استفاده نمود.

مهمترین مزیت چاپ بر روی مقوای متالایز تقویت جلوه های بصری در ارائه متفاوت و چشم نواز محصول است به دلیل استفاده از طیف بی شمار رنگهای متالیک و درخشان که باعث جلوه گری بی نظیر بسته بندی می شود به عنوان زیباترین بازاریاب با لباس و آرایش خیره کننده در فروشگاهها جلوه گری می کند و باعث ورود محصول مشتری به قلمرو لوکس بازار و خریداران می شود.

برخی دیگر از مزایای استفاده از روش متالایز:

- متالایز پس از لمینت بر روی مقوا به عنوان یک پوشش، محافظت فیزیکی بهتر از محصول را در برابر رطوبت و اکسیژن انجام می دهد.
- سهولت در بدست آوردن افکت های خاص و حذف هزینه های اضافی و جلوگیری از ضایعات زیاد مثل حذف هزینه هایی مثل ساخت کلیشه برای طلا کوب و نقره کوب و حذف خرید فویل طلا و نقره و بالا بردن کیفیت