کارتن نفیس

تاریخچه شکل‌گیری کارتن‌های نفیس

در اواسط قرن نوزدهم استفاده از نوارهای موجی شکل در کلاه‌های مردانه مرسوم بود. در سال 1871 آلبرت ال.جونس آمریکایی استفاده از لایه موج دار میانی را، به منظور محافظت از بطری‌ها در هنگام حمل در انبار، به نام خود ثبت کرد. سه سال بعد هم میهنش اولیور لانگ استفاده از یک لایه‌ی موج‌دار در میان دو سطح کاغذ را معرفی کرد و از آن زمان بود که استفاده از ورق‌های موج‌دار در صنعت بسته‌بندی آغاز شد.

بعدها با لمینت مقوای چاپ¬دار بر روی لایه‌ی ورق، کارتن نفیس ایجاد شد. خواص هر کدام از این لایه‌ها در کیفیت و کارایی محصول نهایی اثرگذار بوده و این دو به همراه هم ویژگی‌های جدیدی پدید آوردند که از خواص هر یک از لایه‌های اولیه بسیار فراتر بود.

اکنون استفاده از کارتن‌های نفیس به دلیل ظاهر بسیار زیبا و استحکام بالا، برای کالاهای ارزشمندی که نیاز به مقاومت در برابر ضربه و فشار داشته و در ابعاد متوسط یا بزرگ هستند به صورت روزافزون در صنایع بسته‌بندی رشد کرده است.

اهمیت کارتن نفیس در دنیای امروز

با افزایش فضای رقابت، اهمیت زیبایی و تمایز کارتن نفیس در دنیای کنونی چنان اهمیت یافته که در کنار استحکام، خواسته بسیاری از تولید‌کنندگان است؛ چرا که هر تولید کننده موفقی می‌داند مهمترین عامل شناخت کیفیت هر کالایی بسته‌بندی آن است. شاید عدم کسب بازار مناسب برای بسیاری از کالاهای مرغوب، قرار گیری آن‌ها در بسته‌بندی نامناسب باشد!

نگرش مجتمع چاپ و بسته‌بندی ماتریس

نگرش مجتمع چاپ و بسته‌بندی ماتریس در تولید کارتن‌های نفیس، ایجاد کارتن‌هایی زیبا، متمایز، مستحکم و با کیفیت در سریع‌ترین زمان ممکن است.

بر این اساس استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک روز دنیا در دستور کار این مجتمع قرار گرفت.

بهره‌گیری از دستگاه دایکات اترنا مدل 2015 نمونه‌ای از این تجهیزات است که به وسیله آن مجتمع چاپ و بسته‌بندی ماتریس توانسته تا حد زیادی خواست‌های مشتریانش در این زمینه¬ها را پاسخگو باشد.

همچنین جمع‌آوری تمامی امکانات لازم برای تولید محصول در کنار یکدیگر، راهکار دیگر مجتمع چاپ و بسته‌بندی ماتریس در راستای افزایش رضایت مشتریان بوده است.

راه های تمایز بسته‌بندی محصولات شما